Lazio continuă să spere la „Scudetto” după ce a reuşit să se impună, pe teren propriu, 2-1 cu Fiorentina.

Veterenaul Frank Ribery a deschis scorul după 25 de minute de joc, la o fază la care s-a jucat cu defensiva gazdelor.

Lazio a revenit în partea a doua a jocului. Immobile a înscris de la punctul cu var, în minutul 67, penalty acordat cu ușurință de centralul partidei, iar Luis Alberto a marcat pentru 2-1.

Walter Zenga şi Cagliari au obţinut a doua victorie consecutivă în Serie A , 4-2 cu Torino, sâmbătă, în etapa cu numărul 28 din Serie A.

A fost 3-0 pentru gazde, grație golurilor marcate de Nandez (12), Simeone (17) și Nainggolan (46). Torino a relansat meciul în şase minute. Bremer şi Belotti, ultimul cu o altă execuţie frumoasă, au făcut 2-3. Joao Pedro le-a adus liniştea sarzilor, transformând o lovitură de la 11 m, în minutul 68.

Brescia a condus cu 2-0 pe Genoa, dar partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Donnarumma şi Semprini au înscris într-un interval de patru minute pentru gazde.  Fosta echipă a lui Ionuț Radu a egalat din două lovituri de la 11 m. Prima a fost transformată în finalul primei reprize de Falque, iar a doua de către Pinamonti.

Astăzi se dispută celelalte jocuri ale rundei. Vezi cine transmite meciurile.