Echipa masculină de handbal Universitatea Craiova a obținut victoria în fața unui adversar extrem de incomod.

Trupa pregătită de Cătălin Popescu a câștigat cu scorul de 32-28 meciul disputat în compania formației Unirea Sânnicolau Mare. Meciul a contat pentru etapa a 9-a a Diviziei A – Seria D.

Prima repriză a fost echilibrată și s-a intrat la egalitate, scor 15-15. Echilibrul s-a menținut și în partea a doua a jocului, s-a mers cap la cap până în minutul 45, 23-23. A fost momentul în care oltenii au accelerat și au păstrat în Bănie cele 3 puncte puse în joc.

UNIVERSITATEA CRAIOVA – UNIREA SÂNNICOLAU MARE 32-28 (15-15)

CRAIOVA: Gheorghiță, Lupitu, Gheorghe – Luntraru 10, Iovănescu 9, Ianăși 6, Păun 3, Budoiu 2, Drugă 1, Bouroș 1, Neacșu, Rușeanu.

SÂNNICOLAU MARE: Hegeduș, Kurucz -Sonohrt 9, Drăgănescu 7, Morar 4,Puia-Krucsai 3, Gabor 2, Mutu 2, Perdei 1, Balog, Becker, Pascari, Izvițeanu.

Aruncări de la 7 m: 2/2- 4/3

Eliminări: 2x2min – 4x2min