Voleibaliștii de la SCMU Craiova au parte de un thriller în meciul de pe teren propriu cu Gloria Buzău. Alb-albaștrii s-au impus cu scorul de 3-2, la capătul unei meci extrem de echilibrat.

Oaspeții au câștigat primul parțial al partidei cu 25-21 și au pus mari probleme și în setul secund. Craiovenii au fost mai lucizi și au egalat și situația pe tabela de marcaj, 25-21.

În setul trei s-a mers cap la cap, gazdele au luat avantaj pe final și au închis tot cu 25-21. Echilibrul s-a menținut și în actul patru. Buzoienii au egalat la 2-2 (25-22) și au împins în decisiv disputa.

Setul 5 a fost nebun, ambele echipe au avut 2 puncte avans, Craiova reușind în final să câștige cu 15-13.