Atletism: CSM Craiova, încă cinci medalii la CN de atletism de seniori de la Pitești

0
499

S-a încheiat pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești prima zi a Campionatului Național de atletism pentru seniori.

După ce dimineață au cucerit două medalii, sportivii de la CSM Craiova au mai obținut alte 5 medalii și în reuninea de după-amiază din prima zi a competiției.

Nicolae Coman a câștigat titlul național în proba de 1500 m, fiind înregistrat cu timpul de 4:01.68.

Andreea Drăgan (foto) a câștigat medalia de bronz în proba de săritură cu prăjina, cu o performanță de 3.30 m. Bianca Lazăr Fazecas a urcat pe treapta a doua a podiumului în proba de aruncarea ciocanului, cu 62.97 m, iar Cristina Toma a terminat pe locul 3 la triplu salt (13.53), iar

În fine, ultima medalie a venit din partea ștafetei feminine de 4×100 m, în componență cu Ana Maria Roșianu, Mariana Fira, Gabriela Iacoban, Ștefania Sandu – argint, cu timpul de 47.62.