Handbal (F): SCM Craiova învinge HC Zalău, 31-25, în etapa a 24-a a Ligii Florilor

0
518
Liga Florilor: SCM Craiova – HC Zalău 31-25 | FOTO: Ionuț Greere

SCM Craiova a învins pe HC Zalău, scor 31-25 (15-11), duminică, pe teren propriu, într-un meci din etapa cu numărul 24 a Ligii Florilor.

Debutul partidei a fost echilibrat, fetele antrenate de Bogdan Burcea s-au desprins în ultimele minute ale primei reprize, pentru 15-11 la pauză.

Craiova s-a desprins în partea a doua a jocului și diferența a crescut chiar la 10 goluri 28-18 (min.50). Tehnicianul oltencelor a dat posibilitatea să joace tuturor jucătorelor de pe banca de reerve, asftel că în ultimele 10 minute de joc au intrat pe parchet și tinerele Valentina Ion, Alexandra Colac și Roxana Stanciu. Zalăul a redus din handicap în ultimele minute de joc.

SCM CRAIOVA – HC ZALĂU 31-25 (15-11)

CRAIOVA: Dzhukeva, Curmenț – Vizitiu 9, Ianași 7, Nikolic 6, Tănăsie 4, Gjorgjievska 2, Seric 1, Tătar 1, Colac 1, Ion, Stanciu, Țicu. Antrenor: Bogdan Burcea.

ZALĂU: Kelemen, Sabău – Abed Kader 7, Lazea 5, Popescu 3, Nichitean 2, Severin 2, Berbece 2, Nica 2, Corban 1. Antrenor: Gheorghe Tadici.

Eliminări: 4x2min – 4x2min

Arunăcări de la 7 m: 5/6 – 8/8