Echipa de volei masculin SCM Craiova | FOTO: Ionuț Greere

Voleibaliștii de la SCMU Craiova s-au impus pe terenul marii rivale din Zalău cu scorul de 3-1, miercuri sera, în etapa a doua din play-off-ul Diviziei A 1. Craiova a urcat pe primul loc în clasament.

Craiovenii au câștigat primul set al partidei cu 25-18, iar gazdele au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj,25-19. Setul trei a fost foarte echilibrat, câștigat în prelungiri de alb-albaștrii (26-24). Oltenii au defliat în setul 4 și s-au impus cu 25-12 !

SCMU Craiova va juca în runda următoare pe teren propriu, sâmbătă, de la ora 18.00, în Polivalentă, în compania celor de la Steaua București.