Volei masculin | SCMU Craiova – Dinamo 3-1 | FOTO: Ionuț Greere

Voleibaliștii de la SCMU Craiova au luat toate punctele din disputa cu Dinamo București. Elevii antrenați de Dănuț Pascu s-au impus cu scorul de 3-1 (23-25, 25-19, 28-26, 25-16), sâmbătă seara, în Sala Polivalentă din Craiova.

Primul set a fost echilibrat și câștigat de dinamoviști cu 25-23, după ce oltenii au avut 23-22. Secvența secundă a partidei a aparținut în totalitate alb-albaștrilor, care s-au desprins la 9-1 și au închis parțialul cu 25-19.

Setul trei a fost un adevărat thriller. Oaspeții au condus cu 14-11, craiovenii au egalat la 21-21. Parțialul a intrat în prelungiri, iar craiovenii și-au adjudecat setul cu 28-26. Al patrulea set a fost și ultimul al partidei. Băieții lui Pascu au controlat disputa și și-au trecut în cont toate cele trei puncte.

CRAIOVA: Halilovic 1 p, Lică 21 p, Milivojevic 14 p, Lupu 10 p, Imhoff 5 p, Sestan 24 p, Olteanu 1 p – Majstorovic (L).