joi, iunie 4, 2026

Top 5 în această săptămână

Articole similare

Handbal (M) | Cupa României: Handbaliștii craioveni joacă mâine cu CSM Focșani în sferturile Cupei

Echipa de handbal masculin UNIVERSITATEA CRAIOVA, sezonul 2018-2019 | FOTO: Ionuț Greere

Echipa masculină de handbal de eşalon secund CS Universitatea Craiova, aflată pe locul trei în seria C a Diviziei A, susţine duminică meciul din sferturile de finală ale Cupei României, întâlnind pe teren propriu formația CSM Focșani, care ocupă în prezent locul 8 în Liga Naţională.

Confruntarea este găzduită de Sala Sporturilor „Ion Constantinescu“ din Craiova, de la ora 13.00. Intrarea spectatorilor este liberă.

Partida va fi arbitrată de o brigadă formată din Alexandru Constantin și Laszlo Gal, iar observator din partea Federației Române de Handbal a fost desemnat Viorel Ciucan, din București.

Trupa lui Cătălin Popescu s-a calificat în prileme 8 echipe din Cupa României, după ce a trecut de HC Odorhei (36-31) și Unirea Sânnicolau Mare (27-26). De partea cealaltă, vrâncenii au câștigat partida din 16-imi, scor 32-19 la CSU Poli Timișoara, iar în optimi a trecut în propriul fief de HC Buzău cu scorul de 32-27.

Ionuț Greere
Ionuț Greere
Am debutat în presa sportivă în anul 1998. Primele mele articole au fost publicate în săptămânalul monden Top Secret. În aceeași perioadă, am colaborat cu cotidianul Ora și am fost, pentru o scurtă vreme, corespondent la ProSport. După o pauză de 12 ani, m-am întors la prima dragoste — jurnalismul sportiv. Publicația online www.sportuldoljean.ro a apărut din dorința de a aduce în casele dumneavoastră cele mai proaspete informații despre performanțele sportivilor doljeni.

Populare