marți, aprilie 28, 2026

Top 5 în această săptămână

Articole similare

Liga 1: Vlad Screciu este aproape de un transfer în Belgia

Vladimir Screciu | FOTO: Ionuț Greere

Universitatea Craiova s-a reunit în această dimineață și a efectuat vizita medicală la Policlinica Sportivă din Craiova. De la reunirea juveţilor a lipsit tânărul Vladimir Screciu, care negociază un transfer în prima ligă belgiană RC Genk.

Potrivit mai multor surse, internaționalul de juniori se află deja în Belgia și va efectua vizita medicală. Fundașul în vârstă de 18 ani și înalt de 1,83 metri a fost remarcat la Turul de Elită al naţionalei Under 19 a României.

Screciu a jucat sezonul trecut 25 de partide pentru Universitatea Craiova. Cota de piață a acestuia este de 800 000 de euro. Clubul din Bănie solicită 2 milioane de euro şi un procent dintr-un transfer ulterior pentru Screciu, care mai are încă trei ani de contract în Bănie.

Ionuț Greere
Ionuț Greere
Am debutat în presa sportivă în anul 1998. Primele mele articole au fost publicate în săptămânalul monden Top Secret. În aceeași perioadă, am colaborat cu cotidianul Ora și am fost, pentru o scurtă vreme, corespondent la ProSport. După o pauză de 12 ani, m-am întors la prima dragoste — jurnalismul sportiv. Publicația online www.sportuldoljean.ro a apărut din dorința de a aduce în casele dumneavoastră cele mai proaspete informații despre performanțele sportivilor doljeni.

Populare