Astra – Craiova 1-0 / Liga 1, play-off – etapa 6 / Foto: Universitatea Craiova facebook

Universitatea Craiova a pierdut cu scorul de 1-0 (0-0) meciul disputat luni seara, la Giurgiu, în compania formației Astra, contând pentru etapa a 6-a din play-off-ul Ligii I.

Devis Mangia a făcut mai multe schimbări și a început meciul cu mai multe rezerve. În primul 11 s-au regăsit portarul Popescu, dar și Screciu, Burlacu, Bărbuț sau Briceag.

Unicul gol al partidei a venit cu 11 minute înainte de final. Japonezul Seto a fost găsit liber la marginea careului și l-a surprins pe Popescu cu un şut splendid cu piciorul stâng. Oltenii au trecut pe lângă egalare în al treilea minut de prelungire, șutul lui Mateiu a fost respins spectaculos de Iliev.

ASTRA GIURGIU – UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-0 (0-0)

Astra: Iliev – Stan, Bejan, Polczak, Radunovic – Mrzljak, Erico, Seto – Balaure (67 Butean), Abang (90 Urco Vera), Matei (83 Biceanu). Antrenor: Gigi Mulțescu.

Craiova: L. Popescu – Screciu, Kelic, Tiago – Briceag (46 Dimitrov), Mateiu, Santos, Bancu – Bărbuț (46 Mitriță), Burlacu (70 Zlatinski), Băluță. Antrenor: Devis Mangia.

Cartonașe galbene:  Bejan, Radunovic, Seto / Santos, Burlacu, Zlatinski

Arbitir: Cătălin Popa – Vasile Marinescu, Ovidiu Artene; R- Iulian Dima.

Observatori: Alexandru Deaconu, Mihai Stancu.