CSO Filiași a pierdut meciul disputat vineri, în deplasare, în compania formației CNP Timișoara, contând pentru etapa cu numărul 21 din Liga 3, Seria 4. Silviu Lung a folosit în partida din Banat o echipă formată din mai multe rezerve, iar gazdele au profitat și s-au impus cu scorul de 3-1.

Timișorenii au punctat prin Chera (15), Peter (30) și Filip (85), replica doljenilor a venit în ultimul minut de prelungiri, prin Cătlin Dinu.

FILIAȘI: Nica – Calu, Chiriță, Preda, A. Stancu – Chivu, D. Stancu, Borneci, L. Roman – Căle, Dinu. Au mai intrat: Munteanu – Stăiculescu, Lupu, Borhot.

Formația doljeană va juca în etapa următoare pe teren propriu cu Millenium Giarmata, vineri, 13 aprilie, pe stadionul „Chimia”.