Amicale: „Satelitul” Craiovei a câștigat amicalul cu Atletic Bradu

0
913
Jovan Markoivc a marcat o dublă în meciul amical Universitatea Craiova 2- Atletic Bradu 2-0 / FOTO: Universitatea Craiova Facebook

Echipa a doua a Universității Craiova a câștigat al doilea meci amical din această iarnă, scor 2-0 (2-0) cu formația argeșeană Atletic Bradu, ocupanta locului 8 în Liga 3, Seria 3.

Golurile alb-albaștrilor în meciul amical disputat în aceasta dimineață la Aeroport, pe stadionul „Aripile”, au fost marcate de Jovan Markovic în minutele 25 și 43. Vârful de atac al oltenilor a ratat și o lovitură de la 11 m.

Cornel Papură și Mugur Gușatu au început meciul cu Popescu – Ion, Spahija, Constantinescu – Borța, Petre, Dinu, Trocan – Frăsineanu, Markovic, Trancă. În repriza a doua a fost schimbată aproape în totalitate echipa, astfel că de la cabine au ieșit următorii: Popescu – Ion, Spahija, Vlădulescu – Creț, Cioimaru, Ilie, Albăstroiu – Ciutică, Zbona, Nichifor.