Gustavo a deschis scorul în amicalul Universitatea Craiova – Lechia Gdansk 1-0 / FOTO: Universiatatea Craiova facebook

Echipa Universitatea Craiova a învins, duminică, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia poloneză Lechia Gdansk, în cel de-al doilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Gustovo, în minutul 32, dintr-o lovitură de la 11 m obținută de Burlacu.

Devis Mangia a început partida din Antalya în următorul 11-zece: Calancea – Martic, Popa, Tiago – Briceag, Bancu, Gustavo, Mateiu – Bic, Burlacu, Mitriță. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat Dică – Băluță, Popov, Kelic, Bărbuț, Dimitrov, Screciu, Mihăilă și Datkovic.

Urmează ultimele două amicale: cu Zaglebie Lubin și Ludogorets Razgrad.