Lupte: Luptătorii craioveni s-au remarcat la Turneul Internațional de la București

0
321

Sala Polivalentă din București a găzduit în perioada 11-14 mai 2017 – Turneul Internațional de lupte pentru cadeți și juniori”. Au fost prezenți peste 800 de sportivi din 30 de țări.

Luptătorii craioveni au urcat de 8 ori pe podiumul de premiere.

Alexandra Anghel, legitimată la CS Universitatea Craiova, a confirmat forma buna în care află și a obținut locul 1 în limitele categoriei 67 kg, fără sa piardă un punct în toată competiția, ba mai mult a câștigat toate meciurile prin superioritate tehnică.

Un alt sportiv de la CSU Craiova, Ștefan Coman a obținut medalia de bronz a categoriei 60 kg.

Și luptătorii de la Liceul cu Program Sportiv (LPS) „Petrache Trișcu” Craiova au urcat pe podiumul de premiere. Ștefania Priceputu, locul 2 – categoria 44 kg și Simona Zidaru, locul 3 – categoria 60 kg.

De asemena, Ana Maria Cristescu bronz (cadeți)CSM Craiova a câștigat bronzul în limitele categoriei 44 kg, în vreme ce Adina Irimia s-a clasat pe locul 3 la categoria 60 kg.