Liga 3: Trupa lui Papură a fost învinsă de ultima clasată ! CS Universitatea 2 Craiova – Urban Titu 0-1

0
2405
CS Universitatea 2 Craiova - Urban Titu 0-1 / FOTO: IONUȚ GREERE
CS Universitatea 2 Craiova – Urban Titu 0-1 / FOTO: IONUȚ GREERE

Surpriză mare pe stadionul „Extensiv”, echipa secundă a CS Universitatea Craiova a fost învinsă, scor 1-0, de Urban Titu, ultima clasată în C3. Meciul a contat pentru etapa a 22-a din Liga a III-a, seria 3.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Stăncilă (minutul 14), care l-a învins pe Vlad cu un șut din interiorul careului. Cornel Papură a efectuat la pauză trei schimbări, dar elevii săi nu au pus în pericol poarta lui Drăgușin.

CS UNIVERSITATEA 2 CRAIOVA – URBAN TITU 0-1 (0-1)

CS Universitatea 2 Craiova: Vlad – Vlădoiu, Hodea, Hreniuc, Borța – Manea (’76, Trocan), Enache, Bârzan (’46, Țoiu) – Petre (’46, Buzan) Al. Popescu, Burlacu (’46, Gunie). Antrenori: Corneliu Papură, Mugur Gușatu.

Urban Titu: Drăguşin – Ştefan, I. Vlad, Negulescu, Iancu (’90+3, Ghenu), Bărcănescu, Matei, I. Enache, Stăncilă, Manole (’62, Mihăilă), Truță (’86, Ionică). Antrenor: Silviu Dumitrescu.

Cartonașe galbene: Borța ’35, Buzan ’65.

Au arbitrat: Cristina Mariana Trandafir – Ionuț Traian Neacșu, Cosmin Ciocan.

Observatori: Ion Ștefan, Florin Nicolaescu.