FOTO: Ionuț Mitrică (CSU Craiova)
FOTO: Ionuț Mitrică (CSU Craiova)

În dată de 25.02.2017 în localitatea Baru din judeţul Hunedoara s-a desfăşurat Cupa MASIBO, ediţie la care sportivii din Craiova au urcat de mai multe ori pe podiumul de premiere.

La această competiţie au participat un număr de 35 de cluburi şi 502 sportivi înscrişi la 880 de probe. Din Craiova au luat parte karateka de la CS Universitatea Craiova, LPS „Petrache Trișcu” și CS Bushi.

IATĂ REZULTATELE OBȚINUTE DE SPORTIVII CRAIOVENI

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA

LOCUL I

GOGOLOSI BOGDAN – KUMITE IND. SENIORI – 67KG
GOGOLOSI BOGDAN – KUMITE IND. SENIORI – 60KG
MITRICA IONUŢ – KATA IND. SENIORI

LOCUL II

MITRICA IONUŢ – KUMITE IND. SENIORI – 60KG

LPS CRAIOVA

LOCUL I

POTCOVARU ALEXANDRU – KUMITE IND. CADEŢI – 57KG
VASILE MADALINA
CALARASU ISABEL – KUMITE ECHIPE CADETE
BUŞCĂ VITTORIA
BUDAN-PIRVU PATRICK – KUMITE IND. COPII 2 + 35KG
FIRULESCU VLAD – KATA IND. COPII 2
HIRCEANU PATRICIA – JOC TEHNIC COPII 2 – 25KG
HIRCEANU PATRICIA – KUMITE IND. COPII 2 – 25KG

LOCUL II
ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. SENIOARE OPEN
ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. U21 OPEN
ROMBU ALEXANDRA – KATA IND. U21
IORDACHE LUIZA – KUMITE IND. JUNIOARE OPEN
IORDACHE LUIZA – KATA IND. JUNIOARE
SIRBULESCU ROBERT
POPESCU DENIS – KATA ECHIPE COPII 3
CROITORU VLADUT
SIRBULESCU ROBERT
POPESCU DENIS – KUMITE ECHIPE COPII 3
PĂUNESCU RADU
HIRCEANU ANNA – KUMITE IND. COPII 3 – 40KG
PINOSANU NORA – KUMITE IND. COPII 2 – 35KG

LOCUL III

ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. SENIOARE OPEN
ENASOIU ANDREI – KUMITE IND. CADEŢI + 70KG
VASILE MADALINA – KUMITE IND. CADETE – 54KG
VASILE MADALINA – KATA IND. CADETE
CALARASU ISABEL – KUMITE IND. CADETE + 54KG
ENASOIU ANDREI
POTCOVARU ALEXANDRU – KUMITE ECHIPE CADEŢI
PETRESCU DENIS
ROMBU CLAUDIU – KUMITE IND. MINICADETI + 55KG
ROMBU CLAUDIU
BUŞCĂ EDOARDO – KUMITE ECHIPE MINICADETI
PANDURU STEFANITA
FULGER RĂZVAN
PINOSANU NORA – KATA IND. COPII 2
BOŢEA GABRIEL – KUMITE IND. COPII 2 – 25KG
BOŢEA GABRIEL – JOC TEHNIC COPII 2 – 25KG

CS BUSHI CRAIOVA

Locul I:

LILA TEODORA – kumite ind feminin 10-11 ani open;
LILA BOGDAN – joc tehnic masculin <8 ani + 25 kg;
ANISIA ZAMFIR – kata ind feminin 8-9 ani;
ANISIA ZAMFIR – joc tehnic feminin 8-9 ani-30 kg

Locul II:

LILA TEODORA – kata ind feminin 10-11 ani;
ŞTEFAN DENIŞA, LILA TEODORA – kumite echipe 10-11 ani open;
AMFIR ANISIA – kumite ind feminin 8-9 ani -30 kg;
TRAŞCA DARIA – joc tehnic feminin 8-9 ani -25kg;

Locul III:

TRAŞCA DARIA – kumite individual feminin 8-9 ani începători;
TRAŞCA DARIA – kata individual feminin 8-9 ani începători;
TĂNĂSIE ERIC – joc tehnic masculin – 8 ani -25 kg;
ŞTEFAN DENIŞA – kumite individual feminin 10-11 ani -40 kg;
LILA BOGDAN – kumite individual masculin -8 ani -30 kg;
BATINEANU LUCA – kumite individual masculin 10-11 ani -40 kg;
TRAŞCA DARIA, ZAMFIR ANISIA – kumite team feminin 8-9 ani

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.