FOTO Liga 3: Remiză în primul meci al sezonului | Universitatea Craiova 2 – CS Balotești 1-1

1
860
© FOTO: Ionuț Greere / SPORTUL DOLJEAN
Liga 3, Seria 3 – Etapa 1: U Craiova 2 – CS Balotești 1-1 © FOTO: Ionuț Greere / SPORTUL DOLJEAN

Echipa secundă a Universității Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1) partida susținută vineri, pe stadionul „Extensiv“, în compania formației CS Balotești, contând pentru prima etapă din noul sezon al Ligii 3 – Seria 3.

Ilfovenii au deschis scorul după ce Mihai Badea a transformat o lovitura de la 11 metri acordata de centralul întâlnirii în urma unui fault al lui Enache asupra lui Paraschiv (6). Craiovenii s-au jucat cu ocaziile la poarta lui Alexandru Iordan, Luis Nițu a irosit și o lovitură de la 11 m, portarul oaspeților a apărat șutul internaționalui de juniori.

Iencsi a făcut trei schimbări la pauză, Juncu, Trancă și Octavian Popescu au intrat în locul lui Danciu, Enache și Baicu. Alb-albaștrii au dominat categoric partida de pe Extensiv, însă nu au găsit drumul spre gol. Oapeții au termiant meciul în inferioritate numerică, Cristian Catană a fost eliminat pentru cumul de crtonașe galbene (78).

Egalitatea a venit în minutele de prelungire ale partidei. Marian Șerban a înscris cu precizie de la punctul cu var, lovitură de la 11 m acordată după un fault la O.Popescu.

Universitatea Craiova 2 – CS Balotești 1-1

Craiova: Marinescu – Ispas, Briceag, Petre, Hreniuc, Țegle, Enache, M.Șerban, Nițu, Danciu, Baicu. Au mai intrat: Juncu, Trancă și Octavian Popescu
Antrenor: Adrian Iencsi

Balotești: Iordan – Mihai, Catrina, Stemate, Iliescu,  Marin, Badea, Anghel, Paraschiv, Târnăcop, Greblea. Au mai intrat: Cercel, Neagu, Serețeanu
Antrenor: Augustin Călin

Cartonașe galbene: Iencsi, Hreniuc / Paraschiv, Catrina (2), Iordan, Stemate, Iliescu, Greblea, Badea, Anghel

Cartonaș roșu: Catrina (78)

Arbitri: Cristian Anghelina (Câmpulung Muscel) – Lucian Tănase (Piteşti), Adrian Păunescu (Târgovişte).

Observatori: Florin Oglindoiu (Mehedinţi), Viorel Voicu (Caracal).