Volei | Victorie în patru seturi cu Timișoara!

0
295

Victorie pentru voleibaliștii de la SCM Universitatea Craiova în meciul disputat pe teren propriu cu CSU UV Timișoara. Alb-albaștrii au cedat însă un set bănățenilor, pentru 3-1 la finalul partidei.

Băieții lui Dănuț Pascu au încheiat repede conturile în prima secvență a întâlnirii din sala „Ion Constantinescu” (25-11), dar nu au avut replică în setul secund, câștigat în mod neașteptat de timișoreni cu 25-15!!! Următoarele două seturi au fost fără istoric și s-au terminat la fel de repede (25-13, 25-12). S-a terminat 3-1 pentru Craiova, după 1 oră și 16 minute de la primul serviciu.

CRAIOVA: Jimenez 5 puncte, Stöhr 8 , Ćuk 16 , Hernandez 16 , Călin 5, Paez 5, Ćulafić 15 – Diaconescu (L). Au mai intrat: Ocunschi 1, Capotă.

SCM Universitatea Craiova va juca în etapa următoare în deplasare, pe terenul formației Explorări Baia Mare.