Cupa României | FCU și-a respectat blazonul și s-a impus la Zalău

0
304

FCU Craiova s-a impus în meciul jucat la Zalău, scor 1-0, în faza a doua grupelor Cupei României la fotbal. Trupa lui Giovanni Constantino are 4 puncte și păstrează șanse de calificare în sferturile de finală ale competiției.

Uicul gol al partidei a fost marcat în minutul 12. Andrea Padula a înscris din pasa lui Sidibe.

SCM ZALĂU: B. Miron – Sălăjan (87, Bora), Bodaru, Porumb, Zimța, Mare (55, Micle), Negrean (78, Pătraș), Fl. Pop, Culba (78, Stanciu), R. Cristea (55, S. Pop), Nikolic. Antrenor: Cristian Lupuț.

FCU CRAIOVA: R. Popa – Padula, Lacroix, Compagnucci (46, Albu), Mascarenhas – Van Durmen, Asamoah – Sidibe, Chițu (69, Blidar), Jibril – Blănuță (61, V. Pop). Antrenor: Giovanni Costantino.

În ultima etapă din grupe, gruparea craioveană va juca pe teren propriu cu FCSB.