LNBM | Sfert 4 de coșmar și Craiova pierde disputa de la Voluntari

0
290

Echipa de baschet masculin a pierdut cu scorul de 84-76 meciul jucat la Voluntari în ultima etapă din turul Top 10 – Liga Națională. Băieții lui Vitaliy Stepanovsky au 5-8 la general după această partidă, iar ilfovenii vin la 6-7.

Craiova a fost în față primele 10 minute de joc și au încheiat în avantaj primele 10 minute de joc, 25-17. Alb-albaștrii au avut și +10 pe tabelă în actul secund din prima repriză și au intrat la cabine cu scorul de 45-38. Oltenii s-au menținut la conducere și pe parcursul celui de-al treilea sfert, astfel că înainte de secvența decisivă să conducă cu 62-58. Ilfovenii au dominat clar ultimele 10 minute și au câștigat disputa (26-14 scorul din sfertul 4)!

Dimitrije Nikolic a terminat jocul cu 16 puncte, Milvoje Mijovic a încheiat în double-double, cu 12 puncte și 10 recuperări, iar Cortez Edwards a adăugat 10 puncte, 9 recuperări și 8 pase decisive.

Craiova va juca în etapa următoare pe teren propriu cu CSM Constanța.