Superligă | Vremuri noi, obiceiuri vechi. FC Botoșani – Universitatea Craiova 1-0

0
229

Universitatea Craiova a pierdut cu 1-0 la Botoșani, după un meci în care alb-albaștrii și-au păstrat obiceiurile vechi, meci modest, cu cadouri pentru adversari și indecizii în fața porții.

Moldovenii au marcat în minutul 35 unicul gol al întâlnirii. Mailat a profitat din plin de respingerea greșită a lui Roguljic și l-a învins pe Arlauskis cu un șut puternic din careu. Craiova a forțat egalarea în repriza a doua, însă jocul nu a fost cel dorit de suporteri și scorul a rămas neschimbat până la final.

Neagoe începe cu stângul aventura la Universitatea și are mult de muncă pentru a duce echipa în vârf.

FC Botoşani: Pap – Mboko, Mutombo, Şeroni, Ţigănaşu – Ivanov (’62, Florescu), Dican, Zabou (’72, David) – Dragu (’61, Golofca), M.A. Roman (’79, Camara), Mailat. Antrenor: Flavius Stoican.

Universitatea Craiova: Arlauskis – Căpăţînă, Găman, Mitrea (’58, Mateiu), Vătăjelu – Creţu, Screciu, Nistor – Roguljic (’46, Işfan), Markovic (’46, Rivaldinho), Ivan (’84, Cîmpanu). Antrenor: Eugen Neagoe.