LNBM | Zmei acasă, mielușei în deplasare!

0
369

Baschetbaliștii de la SCM Universitatea Craiova nu bat pe nimeni în deplasare. Alb-albaștrii au pierdut și meciul jucat pe terenul ultimei clasate, CSM Târgu Jiu, scor 74-61!

Craiova a terminat sezonul regulat cu două victorie și 6 înfrângeri meciurile jucate pe teren străin.

În meciul de astăzi, gazdele și-au trecut în cont primul sfert al întâlnirii cu 23-16. Craiova a revenit în partea a doua din prima repriză, astfel că la pauză mare diferență era minimă, 37-36.

Gorjenii s-au desprins din nou în cel de-al treilea parțial, pentru 54-49 înaintea ultimelor 10 minute de joc. Băieții lui Vitaly Stepanovski nu au mai reușit nimic în ultima parte și tremură pentru un loc în Top 5.

Dimitrije NNikolic a terminat meciul cu 18 puncte și 7 recuperări, iar Shawn Hopkins a adăugat 10 puncte.

Pentru SCM Universitatea Craiova urmează meciul de la Porto din FIBA Europe Cup și ultima partidă de pe teren propriu, contra Rapidului.