Liga 1: FCU s-a făcut de râs cu Chindia, 0-1!

0
243

FCU Craiova nu a jucat nimic în meciul de pe teren propriu contra celor de la Chindia Târgoviște și a părăsit terenul învinsă. A fost 1-0 pentru dâmbovițeni, care confirmă forma bună de la venirea pe banca tehnică a lui Toni Petrea.

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 64. Doru Popadiuc a fost servit perfect de Daniel Popa, iar mingea trimisă de mijlocașul s-a oprit în plasa lui Robert Popa. Până la gol, tot oaspeții au fost mai periculoși. Andrei Șerban a încercat mai multe rânduri să îl surprindă pe tânărul portar al Craiovei.

Singura ocazie periculoasă a lui FCU a venit doar în prelungirile partidei. Șutul lui Huyghebaert  a fost respinsă de Căbuz.

FCU: R.Popa – Negru (’46, Enache), Duarte, Papadopoulos, Huyghebaert – Asamoah, Van Durmen (’75, Marquet) – Baeten (’63, Sidibe), Bauza, Chițu (’46, Bahassa) – Ganea (’63, Ibrahim). Antrenor: Marius Croitoru.

Chindia: Căbuz – Căpușă, Celea, Obiang, Dumitrașcu (’68, Chamed) – Vorobjovas, Passaglia – Șerban (’68, Ioniță), Popadiuc (’86, Mihaiu), Neguț (’86, Cherchez) – D.Popa (’80, Grubac). Antrenor: Anton Petrea.