Volei: Victorie în Ștefan cel Mare. Craiova bate în 5 seturi pe Dinamo

0
270

Voleibaliștii de la SCM Universitatea Craiova au câștigat cu 3-2 meciul jucat vineri seara, pe terenul lui Dinamo București, în etapa cu numărul 13 din Divizia A 1 la volei masculin.

Gazdele au câștigat primul parțial al partidei cu 25-18, însă băieții antrenați de Dănuț Pascu au făcut două seturi de vis și au întors scorul pe tabela de marcaj (25-19 și 25-16). Dinamo a trimis meciul în setul decisiv după 25-20 în actul al patrulea.

În setul decisiv s-a mersa cap la cap, iar formația bucureșteană a avut minge de meci la scorul de 14-13. Lică a anulat mingea de meci, iar Rusmir Halilovic a servit impecabil de două ori la rând și a adus victoria formația craioveană.