SCM Universitatea Craiova are parte de un meci de important în etapa cu numărul 13 a Diviziei A1. Formația antrenată de Dănuț Pascu joacă astăzi, de la ora 18:00, pe terenul lui Dinamo București, în direct pe TVR 3.

Dinamo ocupă înaintea acestei partide locul 2, cu 32 de puncte, unul mai puțin decât campioana Arcada Galați. Alb-albaștrii sunt pe locul 4, cu o zestre de 29 de puncte.
În tur, la Craiova, Dinamo s-a impus cu scorul de 3-0!
„Ne așteaptă un meci greu, Dinamo este o echipă puternică, care și-a propus să câștige campionatul. S-au întărit cu trei jucători ce au evoluat sezonul trecut la noi. Pornim cu șansa a doua, dar asta nu înseamnă că ne vom da bătuți. Ne vom juca șansa până la capăt”, a declarat Dănuț Pascu la conferința de presă premergătoare jocului.
Partida din Capitală va fi arbitrată de Bogdan Stoica și Andrei Savu, iar observator din partea Federației Române de Volei a fost delegat Angeluș Cotoanță.
Divizia A1: Programul etapei a 13-a
Vineri, 21 ianuarie
18.00 Dinamo București – SCM Universitatea Craiova (TVR 3)
Sâmbătă, 22 ianuarie
12.30 UV Timișoara – Arcada Galați
15.00 Olimpia Titanii bucurești – Unirea Dej
16.00 ”U” Cluj – Știința București
16.00 Rapid București – SCM Zalău
17.00 Explorări Baia Mare – Steaua București