Baschet: Craiova pierde în Trivale de la +11 înainte de ultimul sfert

0
258

SCM Universitatea Craiova a pierdut meciul disputat la Pitești, scor 83-79, în compania liderului FC Argeș Basketball, contând pentru etapa a 7-a din sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin.

FC Argeș Pitești are 7-0 la general după acest meci. SCM U Craiova este la 4-3.

După un prim sfert terminat la egalitate, 22-22, formația craioveană a fost la conducere în partea secundă din prima repriză și am intrat la pauza mare cu 7 puncte diferență, 47-40. Am avut și 11 puncte avans în sfertul al treilea (68-57), dar înaintea ultimul sfert alb-albaștrii conduceau cu scorul de 68-59.

Băieții lui Michalis Kakiouzis a condus cu scorul de 79-73 cu 1 minut și jumătate înainte de finalul jocului, însă argeșenii au avut o revenire fantastică în ultima parte a jocului, iar cu un run de 10-0 au întors soarta partida în favoarea lor.

Michael Qualls a terminat cu 27 de puncte. Troy Franklin a totalizat 19 puncte, Hawley – 15  iar Robinson – 10.