FOTO Baschet: Victorie clară cu Miercurea Ciuc

0
181

SCM Universitatea Craiova a învins CSM VSKC Miercurea Ciuc, scor 92-69, într-un meci desfășurat duminică, în Sala Polivalentă, contând pentru runda cu numărul 6 din LNBM.

Craiovenii au făcut un prin sfert de uitat, încheiat cu 13-10 în favoarea oaspeților. Băieții lui Michalis Kakinouzis au realizat un parțial de 16-0 și au întors scorul pe tabela de marcaj. 10 puncte au fost la pauza mare pentru alb-albaștrii.

Craiova a turat motoarele în sfertul trei, parțial în care s-au desprins la o diferența la 28 de puncte, 71-43. Ultimele 10 minute au început cu un surprinzător 11-0 pentru ciucani, iar tehnicianul elen al Craiovei a fost nevoit să ceară time-out. Craiova a răspuns bine după timpul de odhină și a terminat meciul cu Sabin Bagairea și Alin Andrieș pe parchet.

Michael Qualls a totalizat 19 puncte, 7 recuperări, 5 intercepții, Josh Hawley a încheiat cu 18 puncte, 4 recuperări, 4 intercepții, Titus Robinson a adăugat 16 puncte, 5 recuperări, 3 intercepții, Troy Franklin a avut 15 puncte, 6 pase decisive.