Cupa României: Calificare fără probleme în sferturile de finală

0
372

Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins pe Minaur Baia Mare, miercuri, scor 4-0.

Alb-albaștri au marcat câte două goluri pe repriză, într-un meci jucat pe stadionul din Dealul Florilor.

Gustavo a deschis scorul în minutul 9 dintr-o lovitură liberă de la 22 m, iar Marius Constantin a transformat în minutul 15 un penalty acordat pentru un fault asupra lui Koljic.

La reluare, Craiova a marcat de două ori în decurs de un singur minut. Bălașa a reluat cu capul centrarea lui Vînă (54), iar un minut mai târziu Elvir Koljic a fructificat pasa lui Markovic.

Minaur Baia Mare: Gudea – Duruș (59, Dunca), Lazăr, Oiţă, Neacşu (46,Matei), Simion, Micaş (81, Rus), Donca (59, Chinde), Ciocan, Văsălie (59, Giurgiu), Stanciu.
Antrenor: Ciprian Danciu.

Universitatea Craiova: Lazar – Bălaşa, M.Constantin, Screciu, Vătăjelu – Gustavo (46, Vînă), Creţu, Nistor (46, Fedele) – Markovic (59, Vlădoiu), Koljic (58, Roman), Baiaram (46, Ivanov).
Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.