Înfrângere pentru fetele de la SCMU Craiova, sâmbătă, în primul meci jucat pe teren propriu în Divizia A 1 la volei feminin. Formația antrenate de Lucian Zlotea a fost învinsă cu scorul de 3-2 de Dacia Mioveni.

Meciul din Sala Polivalentă a durat 2 ore și 16 minute de joc. Partida a contat pentru etapa a doua a noului sezon competițional.

Primele trei seturi s-au încheiat cu același scor, 26-24, cu gruparea din Bănie la conducere 2-1. Argeșencele au egalat situația pe tabela de marcaj după 25-19 în actul al patrulea și au împins meciul în secvența decisivă. Mioveni și-a adjudecat setul decisiv cu 15-13 și a plecat cu două puncte. Chiar dacă a pierdut acest joc, SCMU Craiova s-a ales totuși cu un punct.

CRAIOVA: Cvijovic 23 p, Marciu 20 p, Jose do Nascimento 10 p, Stoian 8 p, Zlotea 5 p, Simoniia 5 p, Stan 4 p – Țucmeanu (L).