Amical: Universitatea Craiova a câștigat cu 4-0 meciul amical cu Viitorul Pandurii. Ante Roguljić, la primul gol

0
1018

Universitatea Craiova a jucat sâmbătă un meci amical în compania formației Viitorul Pandurii Tg.Jiu, locul 16 în Liga 2. Partida a avut loc în cantonamentul din Luca Jiului.

Formația antrenată de Laurențiu Reghecampf s-a impus cu scorul de 4-0. La pauză, alb-albaștrii au condus la un singur gol diferență, după reușita lui Bogdan Vătăjelu din minutul 16.

Croatul Ante Roguljić a debutat cu gol în tricoul Universității Craiova (75), iar peste două minute a punctat și nepotul lui Ilie Balaci – Atanas. Scorul final a fost stabili de Gustavo (86).

Universitatea Craiova: Lazar – Mocanu, Bălașa, Nețoiu, Vătăjelu, Mateiu, Fedele, Vînă, Ivanov, Roman, Trică – Balaci. Au intrat în repriza a doua: Pigliacelli – Căpățînă, Găman, M. Constantin, Benga, Nistor, Crețu, Houri, Roguljić, Gustavo.