Liga 1: FCU scapă printre degete victoria de la Botoșani

0
328

FC Botoșani și FCU Craiova au remizat, scor 1-1, în etapa a zecea, după un meci în care gazdele au ratat ocazii imense.

Sidibe a deschis scorul pentru FCU în minutul 60, cu un șut superb la colțul lung. Botoșani a egalat în minutul 90.  Braun a centrat în careu, de unde Dawa a reluat cu o lovitură de cap în plasă.

Botoșani putea obține chiar victoria, însă Popa a avut o intervenție incredibilă la lovitura de cap a lui Racovițan.

Botoşani: Pap – Braun, Racoviţan, Dawa, Ţigănaşu – Florescu (46, Tîrcoveanu), Edjouma, Ongenda – Kage (66, Roman), Sila, Souza Silva (70, Barbosa). Antrenor: Marius Croitoru.

FCU: Popa – Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert – Asamoah, Albu, Van Durmen – Sidibe (67, Bauza), Bălan, Ondaan (59, Raicea; 73, Pop). Antrenor: Adrian Mutu.