La Liga: Bilbao a trecut de Mallorca. Remiză între Levante și Rayo. Meciurile de duminică

0
235

Athletic Bilbao a învins cu 2-0 pe Mallorca, sâmbătă seara, în etapa a 4-a din campionatul Spaniei.

Bascii au marcat în minutul 68 prin Dani Vivian, lovitură de cap din interiorul careului, după o lovitură liberă executată de pe partea stângă. S-a făcut 2-0 în minutul 74, Inaki Williams a deviat în plasă pasa lui Muniain.

Într-o altă partidă, Levante și Rayo Vallecano au terminat la egalitate, scor 1-1.

Gazdele au deschis scorul dintr-o lovitură de la 11 m transformată de Roger Marti în minutul 39. Oaspeții au egalat în ultimul minut de joc, Sergio Guardiola a finalizat centrarea lui Bebe.

Partidele Sevilla – Barcelona și Villarreal – Alaves, programate inițial pentru sâmbătă 11 septembrie, au fost amânate. Motivul este legat de meciurile din preliminariile Campionatului Mondial din zona Americii de Sud.