Federația Română de Fotbal a stabilit programul meciurilor din turul doi al Cupei României, ediția 2021-2022.

Partidele sunt programate să se desfășoare în data de 11 august 2021, de la ora 17:30.

FRF a decis să introducă în competiție încă din acest tur și cele cinci nou-promovate în Liga 2, Dacia Unirea Brăila, Steaua București, FC Brașov, CS Comunal Șelimbăr și Unirea Dej. În Faza a II-a trebuiau să joace, conform programului stabilit de Departamentul Competiții al FRF, 76 de echipe: 41 calificate din Faza I şi 35 din Liga 3. Care vor evolua în Liga 3, nu care au jucat în sezonul trecut în Liga 3. În total se dispută 38 de meciuri.

Avem derby Doljean, Cârcea și Filiași luptă pentru un loc în turul al treilea.

CUPA ROMÂNIEI, TURUL 2

Progresul Spartac – Steaua
CS Cârcea – ACSO Filiaşi
FC Avrig – FC Braşov
Kids Tâmpa Braşov – SR Braşov
CSM Jiul Petroşani – Gilortul Târgu Cărbuneşti
CS Hunedoara – CSM Deva
Progresul Ezeriş – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
CSC Dumbrăviţa – Şoimii Lipova
Avântul Periam – Progresul Pecica
Lotus Băile Felix – Crişul Chişineu Criş
Foresta Tileagd – CA Oradea
CSM Satu Mare – Minaur Baia Mare
Progresul Şomcuta Mare – Gloria Bistriţa-Năsăud
Sportul Şimleu Silvaniei – SCM Zalău
Sportul Beclean – Unirea Dej
Sănătatea Cluj – Sticla Arieşul Turda
Voinţa Stremţ – Industria Galda
Metalurgistul Cugir – CS Comunal Şelimbăr
Unirea Ungheni – Avântul Reghin
Dante Botoşani – Foresta Suceava
Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi
Ştiinţa Miroslava – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
Sporting Juniorul Vaslui – Huşana Huşi
Sporting Lieşti – SC Oţelul Galaţi
Viitorul Curiţa – AFC Odorheiu Secuiesc
Inizio Focşani – CSM Focşani
Sportul Chiscani – Dacia Unirea Brăila
Recolta Gheorghe Doja – Viitorul Ianca
Metalul Buzău – CSM Râmnicu Sărat
CS Năvodari – Axiopolis Sport Cernavodă
Dunărea Ciocăneşti – Agricola Borcea
SC Popeşti Leordeni – CS Afumaţi
Asalt Bucureşti – CS Tunari
CSM Alexandria – Sporting Roşiori
CSO Plopeni – CS Blejoi
Flacăra Moreni – FC Pucioasa
Sparta Râmnicu Vâlcea – Unirea Bascov
Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti

Meciurile se desfășoară pe terenul echipei mai slab clasate la finalul sezonului trecut.

Câștigătoarele acestor jocuri se vor califica în următoarea fază a competiției KO, Faza a III-a, care este stabilită pentru data de 25 august 2021. În acest tur vor participa 52 de echipe: 38 calificate din Faza a II-a şi 14 echipe din Liga 2. Atunci se vor disputa 26 de meciuri

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.