Într-un concurs la care au participat 47 de spadasini de la 15 cluburi, craioveanul Sebastian Toma, de la LPS Craiova, a câștigat titlul național la categoria 12-13 ani – spadă.

FOTO: FR SCRIMĂ

Sebastian Toma, care l-a întrecut în ultimul act pe Alexandru Dina (CS UNEFS București) cu 10-8. Medaliile de bronz au fost obținute de Eduard Doicaru (CS Farul Constanța) și Gabriel Popa (LPS Oradea).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

TURUL 1
Matei Mielcioiu (LPS Craiova) – Soma Biro (CSȘ Tg Mureș) 10-4
Alex Bratu (CS UNEFS București) – Alexandru Cotlarciuc (CSȘ Tg Mureș) 10-7
Luca Crețeanu (LPS Craiova) – Luca Eftimie (CS UNEFS București) 10-7
David Bauman (CS Satu Mare) – Andrei Lazăr (ACS Engarde București) 10-9
Vladimir Alexandru (LPS Craiova) – David Chirio (ACS Prima Spadă) 10-4
Mihai Duica (CS Dinamo) – Andrei Panita (CSȘ Quarto București) 10-7
Matei Olteanu (CSȘ Quarto București) – Mihai Pleoti (CS UNEFS București) 10-5
Raul Untaru (LPS Craiova)Gabriel Matei (LPS Craiova) 10-6
Tiberiu Tănănău (CSȘ 1 Constanța) – Florin Tarba (CSȘ Steaua)
Luca Mușetescu (ACS Claus Fencing) – Darius Tomescu (CS Farul Constanța)
Ivan Farkas (CSȘ Tg Mureș) – Csanas Sarkany (CSȘ Tg Mureș) 6-5
Aron Kovacs (CSȘ Tg Mureș) – Alexandru Tudor (CSȘ Steaua) 10-6
Horia Mladin (CSM Corona Brașov) – Alexandru Toncean (LPS Oradea) 10-4
David Baicu (CS Farul Constanța) – Victor Mitruț (ACS Stesial) 10-3
Andrei Malița (LPS Oradea) – Robert Costache (CS UNEFS București) 10-5

16-IMI
Alexandru Dina (CS UNEFS București) – Matei Mielcioiu (LPS Craiova) 10-6
Laszlo Acs (CSȘ tg Mureș) – Luca Mielcioiu (LPS Craiova) 8-7
Matei Cotruța (CS UNEFS București) – Alex Bratu (CS UNEFS București) 10-4
Andrei Deas (CSM Corona Brașov) – Luca Crețeanu (LPS Craiova) 10-5
Eduard Doicaru (CS Farul Constanța) – David Bauman (CS Satu Mare) 10-4
Akos Nagy (CSȘ Tg Mureș) – Vladimir Alexandru (LPS Craiova) 10-8
Alexander Luca (CS UNEFS București) – Mihai Duica (CS Dinamo) 10-7
David Garagancea (CS Farul Constanța) – Matei Olteanu (CSȘ Quarto București) 10-1
Sebastian Toma (LPS Craiova)Raul Untaru (LPS Craiova) 10-2
Mihnea Tămășan (LPS Oradea) – Tiberiu Tănănău (CSȘ 1 Constanța) 10-5
Ștefan Popa (ACS Engarde București) – Luca Mușetescu (ACS Claus Fencing) 10-4
Dragoș Barbur (LPS Oradea) – Ivan Farkas (CSȘ Tg Mureș) 10-3
Mihai Slave (CSȘ 1 Constanța) – Aron Kovacs (CSȘ Tg Mureș) 10-3
Andrei Raț Tarția (LPS Oradea) – Horia Mladin (CSM Corona Brașov) 10-7
Flavius Papp (CSȘ 1 Constanța) – David Baicu (CS Farul Constanța) 10-5
Gabriel Popa (LPS Oradea) – Andrei Malița (LPS Oradea) 10-4

OPTIMI DE FINALĂ
Alexandru Dina (CS UNEFS București) – Laszlo Acs (CSȘ tg Mureș) 10-9
Matei Cotruța (CS UNEFS București) – Andrei Deas (CSM Corona Brașov) 10-7
Eduard Doicaru (CS Farul Constanța) – Akos Nagy (CSȘ Tg Mureș) 10-7
Alexander Luca (CS UNEFS București) – David Garagancea (CS Farul Constanța) 10-9
Sebastian Toma (LPS Craiova) – Mihnea Tămășan (LPS Oradea) 10-6
Ștefan Popa (ACS Engarde București) – Dragoș Barbur (LPS Oradea) 10-8
Andrei Raț Tarția (LPS Oradea) – Mihai Slave (CSȘ 1 Constanța) 10-5
Gabriel Popa (LPS Oradea) – Flavius Papp (CSȘ 1 Constanța) 10-3

SFERTURI DE FINALĂ
Alexandru Dina (CS UNEFS București) – Matei Cotruța (CS UNEFS București) 10-9
Eduard Doicaru (CS Farul Constanța) – Alexander Luca (CS UNEFS București) 9-8
Sebastian Toma (LPS Craiova) – Ștefan Popa (ACS Engarde București) 10-7
Gabriel Popa (LPS Oradea) – Andrei Raț Tarția (LPS Oradea) 10-4

SEMIFINALE
Alexandru Dina (CS UNEFS București) – Eduard Doicaru (CS Farul Constanța) 10-6
Sebastian Toma (LPS Craiova) – Gabriel Popa (LPS Oradea) 10-8

FINALA
Sebastian Toma (LPS Craiova) – Alexandru Dina (CS UNEFS București) 10-8

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.