Universitatea Craiova a învins la Giurgiu pe FCSB, scor 1-0,  după un meci în care Toni Petrea a jucat cu foarte multe rezerve.

Craiova a lovit bara în prima repriză prin Ivan, Iar Camara l-a evidențiat pe Târnovanu. În partea a doua a jocului, oltenii au deschis scorul rapid prin Alexandru Cicâldău, intrat pe teren la pauză în locul lui Screciu. Golgheterul oltenilor a marcat cu un șut din interiorul careului.

Cu acest rezultat, Universitatea Craiova acumulează 40 puncte, în timp ce FCSB rămâne cu 45 puncte.

FCSB: Târnovanu – Pantea, Simion, Nedelcu (69, Filip), Şerban – Vînă, Perianu, Oaidă (68, Ciuciulete) – Niţă, Fulga (46, Istrate), Musi (46, Buziuc). Antrenor: Toni Petrea.

U Craiova: Pigliacelli – Căpăţînă, Acka, Bălaşa, Vătăjelu – Mateiu, Screciu (46, Cicâldău) – Camara (84, Ofosu), Nistor (64, Fedele), Baiaram (64, Cîmpanu) – Ivan (64, Tudorie). Antrenor: Marinos Ouzounidis