Bundesliga: Stuttgart a învins pe Augsburg. Bayern München joacă astăzi cu titlul pe masă

0
257

WfB Stuttgart a învins, vineri seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, Augsburg, într-un meci din etapa a 32-a din Bundesliga.

Philipp Forster a deschis scorul pentru șvabi în minutul 11, iar oaspeții au egalat după o oră de joc, Florian Niederlechner a trimis cu capul în plasă din apropierea liniei porții. Scorul final a fost stabilit de Sasa Kalajdzic în minutul 74.

Stuttgart: Bredlow – Mavropanos (Karazor 46′), Anton, Kempf – Massimo (Coulibaly 22′) (Thommy 64′), Endo, Klement (Mack 85′), Sosa – Förster, Didavi (c) (Churlinov 64′) – Kalajdzic.
Antrenor:
 Pellegrino Matarazzo.

Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Oxford, Gouweleeuw (c), Iago (Pedersen 83′) – Khedira, Moravek (Caligiuri 68′) – Hahn (Gregoritsch 83′), Richter (Benes 76′), Vargas (Jensen 68′) – Niederlechner.
Antrenor: Markus Weinzierl.

Bayern München devine astăzi campioană dacă învinge pe Mönchengladbach sau Leipzig nu câștigă la Dortmund.

Sâmbătă sunt programate următoarele meciuri:

16:30 Werder Bremen – Bayer Leverkusen
16:30 Borussia Dortmund – RB Leipzig (Digi Sport 2, TelekomSport 3, Look Sport)
16:30 Hoffenheim – Schalke
16:30 Wolfsburg – Union Berlin
19:30 Bayern München – Borussia Mönchengladbach (Digi Sport 3, Telekom Sport 3, Look Sport 3)