Victorie importantă pentru Cagliari în lupta pentru evitarea retrogradării. Sarzii au învins cu scorul de 3-2 AS Roma. Răzvan Marin a dat un gol și a centrat decisiv pentru golul de 3-1.

Lykogiannis a deschis scorul în minutul 4 din pasa lui Joao Pedro. Carles Perez a egalat în minutul 27, după ce în primă fază a șutat în bară.

În partea a doua, Răzvan Marin a prins un șut de senzație și și-a readus echipa în avantaj (57). Joao Pedro a făcut 3-1 în minutul 64, lovitură de cap dintr-un corner executat de Marin. Scorul a devenit 3-2 în minutul 69, după ce Cristante a reluat cu capul o centrare venită după un corner de Perez.

Inter a avut de muncit pentru a obține victoria în meciul cu Verona. A fost 1-0 pentru trupa lui Conte, însă marile ocazii au aparținut oaspeților.

Matteo Darmian a marcat cu șut din interiorul careului și a deschis scorul pe Giuseppe Meazza (76).

Fiorentina și Juventus au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci disputat pe Artemio Franchi.

Dusan Vlahovic a transformat o lovitură de la 11 m în minutul 29. Sârbul a înscris în stil „Panenka” din penalty-ul acordat pentru hențul lui Rabiot. A fost nevoie de intervenția VAR.

Juve a egalat imediat după reluare, Alvaro Morata a înscris cu un șut de excepție la doar câteva secunde după ce a intrat pe teren.

În primul meci al zilei de duminică din Serie A, Udinese a câștigat pe terenul lui Benevento cu scorul de 4-2.

La pauză a fost 1-2. Friulanii au marcat în minutul 4, Molina a tras la colțul lung și nu i-a dat nicio șansă lui Montipo. Tolgay Arslan, servit ideal de Pereyra, a dublat avantajul oaspeților în minutul 31, iar Benevento a reintrat în joc după golul marcat de Nicolas Viola din lovitură de la 11 m (34).

În repriza a doua, Larsen a fost uitat nemarcat în suprafața de pedeapsă și danezul a trimis din plonjon în plasă (49). S-a făcut 1-4 în minutul 73, puștiul olandez Jayden Braaf a întors un adversar și a finalizat cu un șut la scurt. Gazdele au redus din diferență cu șapte minute de de final, Lapadula a înscris cu un șut deviat printre picioarele lui Musso.

Atalanta a făcut scor cu Bologna. Trupa antrenată de Gian Piero Gasperini s-a impus cu scorul de 5-0.

Bergamascii au condus cu 2-0 la pauză, grație golurilor marcate de Ruslan Malinovsky (22) și Luis Muriel (44). În partea secundă au mai marcat Remo Freuler (57), Duvan Zapata (59) și Aleksey Miranchuk (73).