Liga 2: FCU bate la Miercurea Ciuc și revine pe primul loc

0
316

FCU s-a impus în meciul de la Miercurea Ciuc, 2-1 cu FK Csikszereda, în primul meci al etapei cu numărul 3 din play-off-ul Ligii 2.

Andrea Compagno a deschis scorul în minutul 22, după o pasă a lui Valentin Munteanu, iar Andrei Ciolacu a măritat diferență elevilor lui Trică din lovitură de la 11 m (52). Gazdele au redus din diferență în minutul 82, Juan Bauza a reluat cu capul de lângă Cacheiro.

FK Csikszereda: Gyenge – Takacs, Kelemen, Apro, Palmeș (Csonka 90+3′) – Csuros (cpt.), Casiadi (Botorok 13′) – Bauza, Jebari, Schieb (Pinter 81′) – Meszaros (Bara 13′)
Antrenor: Valentin Suciu.

FCU Craiova: Enache – Negru, Gugu, Ispas, Huyghebaert – V.Munteanu (Cacheiro 81′), Baeten (Anghelina 61′), Albu (cpt.), Voicu (Luboya 69′) – Andr. Ciolacu – Compagno (Cl. Bălan 81′).
Antrenor: Eugen Trică.