Baschet: SCM U Craiova a pierdut duelul cu CSO Voluntari

0
482
CSO Voluntari - SCM U Craiova FOTO: Ștefan Constantin | ActionFoto.ro

Înfrângere pentru echipa de baschet masculin în meciul disputat cu CSO Voluntari. S-a terminat 86-71 pentru gruparea ilfoveană.

CSO Voluntari – SCM U Craiova | FOTO: Ștefan Constantin | ActionFoto.ro

Craiova are după turneul de la Voluntari 11 victorii și 6 înfrângeri. Voluntari a ajuns la un general de 15-5.

Gazdele și-au adjudecat primele 10 minute de joc cu scorul de 20-18 și au intrat la pauza mare cu un avantaj de două posesii, scor 48-42. Craiova nu s-a putut apropia de Voluntari, iar înainte de secvența decisivă diferența de pe tabela de marcaj a crescut la 11 puncte, 67-56. Alb-albaștrii au început cu un run de 5-0 sfertul 4, însă gazdele au răspuns cu un parțial de 12-3 și nu au mai cedat inițiativa.

Mo Pratt a totalizat 16 puncte, 7 recuperări și 3 pase decisive. Paul Henson a terminat cu 14 puncte și 3 recuperări. Goran Filipovic a contribuit cu 10 puncte, 4 pase decisive și 3 recuperări.