Gicu Grozav a fost „eroul’” celor de la Diósgyőri, în partida de campionat contra MOL Fehervar, disputată ieri în cadrul etapei cu numărul 22 din campionatul Ungariei.

Internaționalul român a marcat un hattrick pentru echipa sa, el intrând în teren în minutul 55.

Primele două goluri, realizate în minutele 60 și 61, au fost aproape identice: centrare de pe partea dreaptă de atac a lui Grgic, Grozav la finalizare cu capul. Cel de-al treilea gol al lui Grozav a fost realizat pe contra-atac, în minutul 89, fotbalistul român rămânând în situație de 1-1 cu portarul advers.

Gazdele deschiseseră scorul în minutul 9, prin Stopira. S-a terimant 1-3 iar DVTK speră să adune punctele necesare salvării de la retrogradare.