Surpriză mare în etapa cu numărul 20 din Premier League. „Lanterna roșie” a dat lovitura pe „Old Trafford”. Sheffield United a bătut cu 2-1 pe Manchester United.

Contrat cursului jocului, Sheffield a deschis scorul în minutul 23. Kean Bryan a finalizat în gol pasa perfectă a lui Fleck. În a doua parte, băieții lui Solskjaer au ieșit mult mai motivați și Maguire a înscris, în minutul 64, după o centrare a lui Telles. Când toată lumea se aștepta ca „diavolii” să preia controlul jocului, a venit gafa din apărare a lui Tuanzebe, iar Burke din pasa lui Lundstram (74).

S-a terminat 1-2 și United a ratat șansă să revină pe primul loc în clasament.

Burnley a câștigat cu 3-2 jocul disputat pe teren propriu în compania celor de la Aston Vila, într-un meci în care oaspeții au condus în două rânduri.

Ollie Watkins a deschis scorul în minutul 14, iar gazdele au egalat la 8 minute după pauză, grație golului marcat de Ben Mee.  Jack Grealish și-a readus echipa la conducere (68), însă echipa antrenată de Sean Dyche a marcat două goluri în decurs de trei minute și a păstrat toate punctele pe „Turf Moor”. Dwight McNeil  (76) și Chris Wood (79) au înscris pentru „The Clarets”.

Thomas Tuchel a debutat cu un rezultat de egalitate pe bancalui Chelsea. Într-un meci disputat miercuri seara, în etapa a 20-a din Premier League, Chlesea a remizat pe „Stamford Bridge” cu Wolves, scor 0-0.

Everton a terminat la egalitate meciul disputat pe teren propriu, scor 1-1, în compania celor de la Leicester.

Gazdele au deschis scorul prin James Rodriguez (30), oaspeții au egalat în minutul 67, belgianul Youri Tielemans a prins un șut de la marginea careului și l-a învins pe Pickford.

Într-un alt meci disputat miercuri seara, Brighton – Fulham 0-0.

Joi se dispută derby-ul dintre Tottenham și Liverpool. Meciul este programat de la ora 22.00, în direct pe EUROSPORT 1.