Premier League: Victorie dramatică pentru Manchester United, Leeds a dat de pământ cu West Brom. Arsenal a început să își revină

0
189

Nou-promovata Leeds United a învins categoric, scor 5-0, pe trenul celor de la West Brom.

Echipa antrenată de Bielsa a condus la pauză cu 4-0, prin golurile marcate de Sawyers (9, autogol), Alioski (31), Harrison (36), Rodrigo (40). Raphinha a stabilit scorul în final în minutul 72.

Manchester United a urcat pe podium în Premier League după o victorie dramatică obţinută în faţa celor de la Wolves, cu 1-0, marţi seara, pe Old Trafford.

Marcus Rashford a adus victoria în minutul 90+3, cu un şut deviat nefericit de fundaşul marocan Romain Saiss.

Arsenal a obținut a doua victorie consecutivă în Premier Laague, 1-0 pe terenul celor de la Brighton.

Alexandre Lacazette a înscris în minutul 66 unicul gol al partidei.

Burnley a câștigat cu 1-0 meciul disputat pe teren propriu cu Sheffield United (Ben Mee 32), iar meciul dintre Southampton și West Ham United au terminat la egalitate, scor 0-0.

Astăzi se joacă ultimele două partide ale anului: Tottehnam – Fulham, de la ora 20.00 și Newcastle – Liverpool, de la ora 22.00. Ambele partide sunt transmise în direct de EUROSPORT 1.