AS Roma a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, AC Torino, în ultimul meci al etapei cu numărul 12 din campionatul de fotbal al Italiei – Serie A.

Torino nu mai a avut nicio șansă pe „Olimpico”, după ce ivorianul Wilfried Singo a primit două cartonașe galbene până în minutul 14 și și-a lăsat echipa în inferioritate numerică.

Henrikh Mkhtaryan a deschis scorul în minutul 27, iar Jordan Veretout a înscris pentru 2-0 dintr-o lovitură de la 11 metri. Lorenzo Pellegrini a majoarat diferența capitolinilor în minutul 68, iar scorul final a fost stabilit de oaspeți, care au marcat golul de onoare prin Andrea Belotti, în minutul 73.

AS Roma este pe patru, cu 24 de puncte, iar Torino ocupă penultima poziţie, cu 6 puncte.