FCU Craiova a ajuns la al treilea rezultat de egalitate consecutiv și a ratat din nou șansa să se desprindă în fruntea clasamentului Ligii 2.

Echipa antreantă de Dan Vasilică a remizat pe teren propriu, scor 1-1, în meciul disputat la Severin cu Gloria Buzău.

Bradley Diallo a fost scăpat din marcaj de Ioniță și a înscris cu capul din 6 metri central, pe lângă Stoian, în minutul 71. Oaspeții au restabilit egalitatea cu trei minute înainte de final, Constantin Stoica l-a învins pe Popa cu un șut sub transveraslă.

FCU Craiova: Popa – Paramatti (V.Munteanu, 61), Diallo, Gugu (c), Huyghebaert – Albu, Baeten, Anghelina (Ciolacu, 53), Negru – Bălan (Pop, 76), Răducanu (Stoenac, 76). Antrenor: Dan Vasilică.

SCM Gloria Buzău: Stoian – Pîrvulescu, Ioniță, Toma, Nedelea – Balgiu, Pațurcă (Piftor. 77) – Ciobanu (Perju, 77), Tucaliuc (Stoica, 86), Petre (c)(Roșu, 62) – Chică-Roșă (Iurcu ,62). Antrenor: Ilie Stan.