Fotbal |Echipa Națională: Meciul România – Norvegia a fost anulat

0
259

Partida dintre România și Norvegia, programată mâine seară în Liga Națiunilor, a fost anulată de către UEFA.

După ce Omar Elabdellaoui, fundașul nordicilor, a fost testat pozitiv cu COVID-19, autoritățile norvegiene au interzis naționalei să facă deplasarea în România.

Anunțul a fost confirmat inclusiv de FRF.

„UEFA ne-a informat că ‘în urma cazului pozitiv înregistrat în lotul Norvegiei și după întâlnirea din această seară cu autoritățile guvernamentale, Federația din Norvegia nu va călători în România pentru a disputa partida din Liga Națiunilor programată mâine. Astfel, partida România-Norvegia nu se va mai disputa’.

Consecințele anulării partidei rămân a fi stabilite de Comisia de Disciplină UEFA.”se anunță în comunicatul emis de FRF.

Ce este cert e că Norvegia va pierde la masa verde atât meciul cu România, de pe 15 noiembrie, cât și pe cel cu Austria, de pe 18 noiembrie. Mai mult, toate rezultatele nordicilor vor fi anulate.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.