SCM Craiova a câștigat ambele partide disputate până acum la Sfântu Gheorghe în Liga Florilor.

Bucuria echipei SCM Craiova după victoria cu Chisineu-Criș în Liga Florilor | FOTO: Dan Potor – Fan Handbal

Sâmbătă este zi de pauză, iar turneul continuă duminică, cu meciurile din etapa 4, când formația pregătită de Bogdan Burcea va juca în „Sepsi Arena”, de la ora 19.15, în compania formației Gloria Buzău.

Vă prezentăm rezultatele înregistrate în meciurile disputate joi și vineri (etapele 2 și 3), clasamentul și programul etapei de duminică.

Rezultatele înregistrate în etapa a 2-a:

Sepsi Arena
ora 11.00 SCM Râmnicu Vâlcea – SCM Slatina 28-25 (14-13)
ora 13.45 Măgura Cisnădie – Gloria Buzău 20-25 (11-13)
ora 16.30 Gloria Bistrița – HC Zalău 24-19 (7-7)
ora 18.30 Minaur Baia Mare – Rapid București 26-26 (15-14)
Sala “Kati Szabo”
ora 11.00 U Cluj – Dacia Mioveni 25-32 (13-21)
ora 13.45 Dunărea Brăila – CSM Galați 22-17 (12-11)
ora 16.30 CSM București – Activ Prahova Ploiești 34-22 (16-9)
ora 19.15 SCM Craiova – ACS Crișul Chișineu-Criș 30-19 (13-5)

Rezultatele înregistrate în etapa a 3-a:

Sepsi Arena
ora 11.00 Activ Ploiești – Măgura Cisnădie 19-27 (9-17)
ora 13.45 CSM Galați – CSM București 29-41 (12-21)
ora 16.30 HC Zalău – Dunărea Brăila 27-26 (14-11)
ora 18.30 Rapid București – Gloria Bistrița 25-27 (13-10)
Sala “Kati Szabo”
ora 11.00 Gloria Buzău – U Cluj 28-19 (14-8)
ora 13.45 Dacia Mioveni – SCM Craiova 25-28 (15-16)
ora 16.30 Crișul Chișineu-Criș – SCM Rm. Vâlcea 23-40 (15-19)
ora 19.15 CSM Slatina – Minaur Baia Mare 22-28 (11-13)

CLASAMENT LIGA FLORILOR

Pos Team J V E Î GOL P
1 CSM București 3 3 0 0 107-71 9
2 SCM Râmnicu Vâlcea 3 3 0 0 96-72 9
3 Gloria Bistrița 3 3 0 0 75-62 9
3 Minaur Baia Mare 3 2 1 0 64-48 7
5 Dunărea Brăila 3 2 0 1 76-59 6
6 SCM Craiova 3 2 0 1 82-72 6
7 Măgura Cisnadie 3 2 0 1 73-65 6
8 SCM Gloria Buzău 3 2 0 1 73-71 6
8 Dacia Mioveni 3 1 0 2 78-79 3
10 U Cluj 3 1 0 2 54-60 3
11 HC Zalău 3 1 0 2 46-60 3
12 Rapid București 3 0 2 1 70-72 2
13 CSM Slatina 3 0 1 2 66-75 1
14 CSM Galati 3 0 0 3 64-87 0
15  Activ Prahova Ploiesti 3 0 0 3 56-89 0
16 Crisul Chisineu-Cris 3 0 0 3 42-80 0

 

Programul mecurilor de duminică:

Sepsi Arena
ora 11.00 SCM Rm. Vâlcea – Minaur Baia Mare (TVR 2)
ora 13.45 U Cluj – Activ Ploiești
ora 16.30 CSM București – HC Zalău (TVR 1)
ora 19.15 SCM Craiova – Gloria Buzău
Sala “Kati Szabo”
ora 11.00 Măgura Cisnădie – CSM Galați
ora 13.45 Gloria Bistrița – CSM Slatina
ora 16.30 Crișul Chișineu-Criș – Dacia Mioveni
ora 19.15 Dunărea Brăila – Rapid București

 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.