PSG a câștigat cu scorul de 3-0 meciul disputat duminică, în deplasare, în compania formației Nice, în a patra etapă a campionatului Franței. După două înfrângeri consecutive, finalista UEFA Champions League pare că și-a găsit cadența și în campionat.

Pentru gruparea antrenată de Thomas Tuchel au marcat Mbappe (38-pen), Di Maria (45+1) și Marquinhos (66). Kylian Mbappe a mai înscris o dată, însă golul a fost anulat după consultarea arbitrajului video.

St.Etienne a rămas pe primul loc după 2-2 în deplasarea de la Nantes. Sunt primele puncte pierdute în acest sezon de „verzi”. Echipa pregătită de Claude Puel a condus cu 2-0, gazdele au revenit și au restabilit egalitatea cu cinci minute înainte de final.

Dijon este singura echipă care nu a adunat până în prezent niciun punct în clasament. Duminică, în etapa a 4-a, a pierdut cu 1-0 meciul disputat la Strasbourg. Alex Dobre a rămas pe banca de rezerve a oaspeților.

AS Monaco a înregistrat prima înfrângere în campionat. Echipa din Principat a pierdut cu scorul de 2-1 meciul jucat pe terenul celor de la Rennes. Golul victoriei a venit în minutul 90+1.