Echipa secundă a Universității Craiova a pierdut, vineri, scor 2-3, partida de pe stadionul „Extensiv”, în fața formației Petrolul Potcoava, în etapa 2 din Liga 3, seria 6.

Liga 3: U Craiova 2 – Petrolul Potcoava 2-3 | FOTO: IONUȚ GREERE

Oaspeții au marcat golul victoriei în minutul 90+3, prin Mihai Năvodaru, la o învălmășeală în careul alb-albaștrilor, fază la care mingea a atins și transversala.

Meciul a început tare, iar în minutul 9 scorul era deja 1-1 ! Remus Trancă a deschis scorul în minutul 5, iar Laurențiu Ana a restabilit egalitatea după un contraatac ca la carte. A fost scorul cu care cele două echipe au intrat și la cabine.

La doar două minute de la reluare, Vali Constantin a transformat o lovitură de la 11 m obținută tot de el. Oaspeții nu au cedat lupta și au egalat în minutul 67, grație golului marcat cu capul de Marco Popa.

U Craiova 2: Cristi Dică – Ionuț Popescu, Cosmin Dobre (62, Denis Guţă; 85, Alex Mitru), Hristos Vadasis, Cosmin Olteanu – Remus Enache, Marian Danciu, Vasile Constantin – Remus Trancă (62, Sergiu Ricman), Robert Petre, Dragoș Popa. Antrenor: Ionuţ Stancu.

Petrolul Potcoava: Sebastian Cochinescu – Eugen Militaru, Tudor Preda (46, Mihai Măndaru), Alin Florica, Sandu Boştină, Burciu Dorin (57,  Laurențiu Vîlcică), Ionuț Amza (82, Dorin Stângă), Cosmin Ştirbu, Adrian Cârstea, Marco Popa, Laurențiu Ana. Antrenor: Cristian Vintilă.

Arbitri: Andreea Ene (Bucureşti) – Florinel Barbu (Giurgiu), Victor Făinaru (Giurgiu); Luis Moisescu (Severin).
Observatori: Nicolescu Viorel (Videle), Moisescu Luis (Severin).