Federația Română de Fotbal a stabilit programul celui de-al doilea tur al fazei naționale a Cupei României, ediția 2020/2021. Meciurile acestei faze sunt stabilite să se desfășoare la data de 22 septembrie, marțea viitoare, de la ora 16:30, într-o singură manșă.

În această fază a competiției vor evolua cele 30 de echipe calificate din primul tur și alte 24 de formații care au evoluat în sezonul recent încheiat al Ligii 3. În total sunt 27 de meciuri determinate prin împerecherea echipelor pe baza criteriului geografic.

CSO Filiași ar fi trebuit să joace în turul 1 cu Jiul Rovinari, însă gruparea gorjeană nu a reuşit să efectueze testele Covid-19 și rezultatul a fost omologat 3-0 pentru trupa doljeană.

Echipa antrenată de Mario Găman nu joacă nici în manșa secundă și merge în turul 3 după ce în partida din care urma să fie desemnat adversarul din turul 2, CSM Jiul Petroşani – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti, ambele echipe au fost eliminate din competiție prin decizia Comisiei de Disciplină și Etică.

PROGRAMUL TURULUI 2 – CUPA ROMÂNIEI

  • FC Unirea Dej – ACS Unu Fotbal Club Gloria
  • CSM Sighetu Marmaţiei – CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei
  • CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea
  • CS Crişul Chişineu Criş – CS Şoimii Lipova
  • CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – ACS Progresul Pecica
  • ACS Pobeda Stár Bisnov – CSC Dumbrăvița
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara
  • CS Unirea Ungheni 2018 – AFC Odorheiu Secuiesc
  • ACS Industria Galda – AFC Unirea 1924
  • CSO Cugir – ACS Viitorul Şelimbăr
  • CS Viitorul Dăeşti – ACS Flacăra Horezu
  • CS Sporting Roşiori 2008 – CSM Alexandria
  • ACS Unirea Bascov – ACS Vediţa Coloneşti M.S.
  • ASC Olimpic Zărneşti – ACS SR Municipal Braşov
  • AS FC Pucioasa – CSM Flacăra Moreni
  • AFC Metalul Buzău – CS Blejoi
  • CSA Steaua Bucureşti – SC Popeşti-Leordeni
  • CS Tunari – CS Afumaţi
  • AS FC Agricola Borcea – ACS Înainte Modelu
  • CS Victoria Cumpăna – CSA Axiopolis Sport Cernavodă
  • ACS Recolta Gheorghe Doja – CS Făurei
  • ACS Dacia Unirea Brăila – CS Viitorul Ianca
  • ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2007
  • ACS Hușana Huși – CS Sporting Lieşti
  • CSM Bacău – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ
  • CSM Paşcani – CS Ştiinţa Miroslava
  • ACS Şomuz Fălticeni – CSM Bucovina Rădăuţi

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.