FCU Craiova a terminat la egalitate meciul disputat vineri seara, scor 1-1, în deplasarea de la Miercurea Ciuc, în compania formației FK Csikszereda.

Gazdele au deschis scorul în minutul 12, prin Juan Francisco Bauza, care a reluat cu latul din interiorul careului. Băieții lui Nicola Napoli au controlat partea a doua a jocului și au restabilit egalitatea în al patrulea minut de prelungire. Marian Anghelina, jucător venit de la CS Mioveni, a transformat în gol o lovitură liberă de la 20 m.

Csikszereda: Rybansky – Takacs, Intzidis, Apro, Palmeș – Bara (84, Suciu), Gonzales – Botorok (62, Rotar), Bauza, Marrone – Salvatore. Antrenor: Valentin Suciu.

FCU: Popa – Gîț, Gugu, Huyghebaert, Negru – Pop, Anghelina – Ciolacu (84, Zimța), Cristea (59, Raicea), Răducanu – Bălan. Antrenor: Nicolo Napoli.

Pandurii Tg. Jiu a început cu stângul nou sezon al Ligii 2. Formația antrenată de Călin Cojocaru a pierdut cu 2-1 meciul în Regie cu Rapid București.

Giuleștenii au marcat în minutul minutul 28 prin Pănoiu, iar gorjenii au restabilit egalitatea în minutul 33, Velcotă l-a învins Drăghia cu o lovitură de cap. Rapid a preluat conducerea prin Hlistei, care a transformat o lovitură de la 11 m dictat pentru un fault la Țără (60).

Rapid: Drăghia – Voicu, Crișan, Manole (80, Costin), Goge – Sefer, Lazăr – Pănoiu – Drăghiceanu (72, Dulca), Hlistei (72, Benzar) – Țîră (62, Pop). Antrenor: Adrian Iencsi.

Pandurii: Adalcescu – Zaborowsky (80, Cornicioiu), Velcotă, Vasilescu, Dobre – Gal, Bunga (90+1, Gheorghe), Pleșa – Bauben, Cuțitoiu, Tănăsoiu. Antrenor: Călin Cojocaru.

Sâmbătă s-au mai disputat ale patru partide din cadrul etapei cu numărul 2 din Liga 2.

ora 17.00 Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina

Restanța dintre FCU Craiova și Ripensia Timișoara se va disputa miercuri, 9 septembrie, de la ora 19.30. Meciul dintre Metaloglobus și Pandurii Tg. Jiu nu a fost încă programat.